הוראה בכיתות גדולות- לסגל הבכיר בלבד!!

 

קהל היעד: מרצים המלמדים בכיתות גדולות – 50 סטודנטים ומעלה.
דרישות קדם: השתתפות בסדנה "להיות מרצים טובים יותר".
משך הסדנה: יומיים.
מועדי הסדנה: ראו בלוח מועדי הסדנאות 


 
מרצה: ד"ר יוסי בר, ראש היחידה לקידום ההוראה.

בין השעות 17.00-22.00 מתכנסים 100-200 סטודנטים. הם לאחר יום עבודה, עייפים, מתקשים להתרכז בהרצאה, עסוקים במחשבים הניידים ובטלפונים, לחלקם מחויבות משפחתית, האינטראקציה החברתית שלהם גבוהה יותר מהסטודנטים בלימודי בוקר. מעורבות נמוכה ביותר, רעש מתמשך, כניסות ויציאות בלתי מבוקרות. המרצה נאבק, מתחנן, עסוק בהישרדות. האם אפשר להיחלץ מהדרמה? האם אפשר להתמודד עם כל האתגרים הללו?  
בסדנה נעסוק בחשיפת שיטות להפיכת הכיתה הגדולה לכיתה קטנה. נבחן את גורמי הבעיה, את מאפייניהם של כיתות גדולות ושל תלמידי הדור הדיגיטלי, נסקור ונתרגל שיטות הוראה מותאמות לדור הדיגיטלי ונעמוד על סגנון ההוראה של המרצה בכיתות גדולות.. כמו כן, נתמודד עם שאלות חשובות ביותר- כיצד לתרום להצלחתם של  סטודנטים בעלי אוריינות אקדמית רופפת? האם יש קשר בין איכות ההוראה- מטרות הקורס- מדדי ההצלחה ושיטות הלימוד  לשליטה בכיתה גדולה? האם כדאי לבדוק נוכחות? כיצד מנהלים 150 סטודנטים? כיצד מטפחים קשר אישי עם הסטודנטים? ובעיקר נעסוק בשאלה אם ההוראה הפרונטלית אינה מתאימה, מהן האלטרנטיבות?  
סדנה זו, מהווה הזדמנות לפיתוח תפיסות חדשות בהוראה ולכישורי ההוראה של המשתתפים. לא תדרשו להתאמץ – אלא לשכוח כל מה שאתם יודעים על הוראה!

אתם כאן: Home סדנאות לקידום ההוראה הוראה בכיתות גדולות- לסגל הבכיר בלבד!!