למידה מעורבת ( Blended Learning)

משך הסדנה: יום אחד

מועדי הסדנה:  ראו בלוח מועדי הסדנאות 

מרצה: ד"ר יוסי בר, ראש היחידה לקידום ההוראה.

 

האם אתם מתלבטים בין הוראה מסורתית לבין הוראה מקוונת? האם אתם רוצים לנצל את היתרונות של כל אחת מן השיטות? מרגע זה, אפשר להפסיק להתלבט. מצאנו עבורכם את הפתרון המושלם – למידה מעורבת.

למידה מעורבת או למידה משלבת ( Blended Learning) היא שיטה המשלבת בין שיטות הוראה מסורתיות לבין שיטות הוראה מקוונות.  בשיעור המבוסס על למידה מעורבת המרצה עדיין מלמד באופן פרונטלי חלקים מסוימים במהלך השיעור אך בחלקים האחרים הסטודנטים לומדים באופן עצמאי או בקבוצות באמצעות כלים דיגיטליים. השילוב של שני הערוצים יוצר  ללומדים חווית למידה שלמה.

בסדנה נעסוק במספר וריאציות של למידה משלבת כגון, מודל המרצה המתמקד בהוראה פרונטלית ומעט לומדים מתקדמים בקצב שלהם בעזרת שימוש באמצעים טכנולוגיים ואתרי למידה מגוונים, מודל המתמקד בסבב לומדים על פי תחנות, קבוצות וכו', מודל גמיש המתמקד בלמידה שנעשית בעיקרה על ידי הוראה מקוונת, מודל המרצה המתמקד בעיקר בהוראה מקוונת מונחית.

הלמידה המעורבת מגבירה את המוטיבציה ללמידה כיוון שהיא מאפשרת קצב התקדמות אישי המעניק בטחון ללומדים, מספקת ללומדים ידע רב מהמרצה וממאגרי המידע, מאפשרת ליצור קשרים חברתיים בתהליך הלמידה, ומאפשרת למרצה לגלות גמישות בין הוראה פרונטלית ללמידה מקוונת בהתאם לתוצרי הלמידה שנקבעו בקורס. 

סגירת תפריט